Євроруберойд в Запоріжжі
Руберойд – будівельний матеріал щодо покрівельних робіт. Поставляється у вигляді рулонів різної ширини та довжини. Використовується для створення гідроізоляційного шару на дахах капітальних споруд, житлових і нежитлових будівель.
Як матеріал, при виготовленні руберойду, виробники використовують будівельний картон і бітумні наповнювачі. Зовнішній бік покрівельного матеріалу має тверде захисне покриття. Усередині – клейкий склад, який при нагріванні покращує прилипання до основи даху.
Руберойд: види та призначення
На будівельному ринку України сотні пропозицій різних виробників. Покрівельний матеріал відрізняється зовнішнім виглядом, складом, призначенням і ціною. Перед тим, як купити руберойд для покрівлі, слід познайомитися з класифікацією та основними типами продукції.
По-перше, будівельний рубероїдбуває покрівельним і підкладковий. Перший варіант використовується для зовнішнього монтажу, другий – у ролі підкладки, при влаштуванні нижніх шарів гідроізоляційного покриття. За видами, покрівельний матеріал поділяється на:
· Євро-руберойд. Найбільш популярний будівельний матеріал для покрівлі, так як досить довговічний і добре переносить різкі перепади температур. Виготовляється за європейською технологією, з додаванням до складу спеціальних добавок, що підвищують експлуатаційні властивості (поліестер, скловолокно, поліпропілен).
· Самоклеючий руберойд. Для монтажу не вимагає мастики. На внутрішній поверхні матеріалу є захисна плівка, при видаленні якої відмінно приклеюється до будь-якої поверхні.
· Рубемаст (руберойд з мастикою). Матеріал товщеним шаром має на внутрішній підставі великий обсяг бітуму. Вимагає гарячого укладання.
· Скло-руберойд. Покрівельний матеріал підвищеної міцності на розрив. До складу входить великий шар бітуму і скловолоконна тканина.
· Бікроеласт. Виготовляється на основі поліестеру, на який з обох боків нанесено бітум. Вважається найкращим покрівельним матеріалом на світовому ринку.
· Толь. Практично не використовується, але є у продажу. Являє собою будівельний картон, просочений сланцевою речовиною. Поряд із дешевизною має ряд недоліків, пов'язаних з довговічністю використання.
Відрізнятися руберойд може і типу присипок зовнішнього покриття:
· Дрібнозерниста основа. Найчастіше використовується очищений кар'єрний пісок;
· Крупнозерниста основа. Посипання - кам'яна крихта. Такий руберойд вважається універсальним і застосовується для ізоляції верхнього або нижнього шару даху в покрівельних роботах.
· Луската основа. Присипка - слюдяний сланець. Використовується тільки для верхніх шарів даху.
Переваги руберойду
mso-fareast-font-family:Symbol;mso-bidi-font-family:Symbol">· Стійкість до атмосферних опадів, перепадів температур, ультрафіолетового випромінювання, появи грибка та гниття.
· Відмінні гідроізоляційні властивості.
· Низька теплопровідність, яка зберігається протягом тривалого терміну експлуатації.
· При правильному укладанні руберойд має великий термін служби (до 20 років).
· Еластичність, мала вага, хороша міцність, простота монтажу, цінова доступність.