Лакофарбові матеріали в Запоріжжі

Виберіть підкатегорію

Лаки, фарби, емалі – це композиційні склади, які наносяться на оброблювані поверхні у будівництві. Можуть бути у рідкому чи порошкоподібному вигляді. Після нанесення на основу швидко, шляхом висихання, перетворюються на затверділу плівку. Лакофарбові матеріали (ЛКМ) використовуються для захисту основи від зовнішніх впливів та для декору.

Лаки, фарби, емалі (Лакофарбові матеріали): особливості вибору

Правильно підібрати необхідні лакофарбові матеріали у будівельному магазині – завдання не просте. Складність полягає у переліку вимог, яким кожен компонент має відповідати одночасно. При виборі ЛКМ будівельниками використовуються так звані фільтри критеріїв, які спочатку відсівають невідповідні варіанти. Це дуже зручно при великому асортименті продукції.

·          Цільове призначення. Насамперед, лакофарбові матеріали підбираються за фізико-хімічними властивостями. Уточнюється відповідність ЛКМ зі шпаклівкою, ґрунтовкою та іншими покриттями основ. Інформацію можна отримати у виробника чи продавця. Якщо планується придбати кілька видів лакофарбових виробів, уточнюється комплексна сумісність.

·          Надійність покриття. Зокрема термін служби в певних умовах. На надійність впливає склад та якість підготовлених до обробки поверхонь, зовнішні умови (волога, температура).

·          Вид покриття. Визначається функціонал ЛКМ (захист, декор). Враховується колір та ступінь блиску покриття. Приділяється увага фізико-хімічним властивостям лакофарбових матеріалів – зниження інтенсивності кольору чи ступеня глянцю. При зовнішніх роботах старіння покриття може бути викликане ультрафіолетом і різкими перепадами температур. Усередині приміщення – вологість. Під кожні умови підбирається ЛКМ із відповідними характеристиками.

·          Зручність у роботі. Критерій найчастіше зачіпає обробку внутрішніх житлових приміщень. Враховується ступінь висихання, токсичність, спосіб нанесення покриття на основу.

·          Ціна. У розрахунок іде як вартість самих матеріалів, а й оплата праці робітникам. В Україні маляри вважають за краще встановлювати власні тарифи під кожен вид роботи. На ціну впливає токсичність ЛКМ та зручність нанесення покриття на основу. Лаки, фарби, емалі та інші компоненти для обробки зовнішніх та внутрішніх поверхонь тарифікуються окремо.

Можна, звичайно, довіритися зовнішньому підряднику, поклавши вибір лакофарбових матеріалів та всі роботи на плечі виконавця. Але таке рішення обійдеться дорожче. Економічно доцільно підбирати всі види покриття власними силами. На етапі вибору важливо пам'ятати, що продукція завжди підбирається за технічними характеристиками, а не яскравою і красивою етикеткою. Колір за номером палітри, що відповідає каталогу. Склад, ступінь старіння, токсичність – за нормативом. Всі характеристики лакофарбових матеріалів стандартизовані і завжди вказуються виробником на етикетці, або специфікації до товару.